ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15029298
*
nr 1502 9298
Spegel
Rokokostil, 95x43 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2022
kl 19:40:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/11 17:55:30
1
200 kr
14/11 18:33:40
2
Vinnande bud
14/11 19:34:04
3
350 kr
14/11 19:34:04
2
400 kr (Budbetjänt)
14/11 19:34:09
3
450 kr
14/11 19:34:09
2
500 kr (Budbetjänt)
14/11 19:34:12
3
600 kr
14/11 19:34:12
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1502 9298
Spegel
Rokokostil, 95x43 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/11 17:55:30 | 1 | 200 kr |
14/11 18:33:40 | 2 | Vinnande bud |
14/11 19:34:04 | 3 | 350 kr |
14/11 19:34:04 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
14/11 19:34:09 | 3 | 450 kr |
14/11 19:34:09 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
14/11 19:34:12 | 3 | 600 kr |
14/11 19:34:12 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27